Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/includes/menu.inc).

Instruktaże coroczne - szczegółowe informacje

Aktualności

Przeprowadzenie szkolenia BHP przez pracodawcę to jego obowiązek nie jedynie przed rozpoczęciem realizowania pracy przez pracownika. Jest ono bowiem ważne tylko przez jakiś czas. Podstawę ustawową omawianego obowiązku chlebodawcy stanowią regulacje rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 lipca 2004 roku. Na ich gruncie winien on umożliwić pracobiorcom odbycie instruktażu tyczącego się bezpieczeństwa i higieny pracy. Dotyczy to wszystkich pracobiorców zaangażowanych na posadach robotniczych, administracyjno-biurowych jak też tak zwanej kadry kierowniczej - niezależnie od wykonywanych przez nich działań.

specjalne przeszkolenie
Author: OknoPlus
Source: OknoPlus
Czym jest instruktaż BHP? Istnieją rozmaite rodzaje szkoleń BHP. Są to: szkolenie wstępne ogólne, instruktaż stanowiskowy, instruktaż okresowy.

Zobacz tu, sprawdź ofertę umowa zlecenie naszej firmy a z całą pewnością znajdziesz coś ciekawego. Mamy bardzo niskie ceny, więc się nie rozczarujesz!

Treść poznawcza szkoleń różni się w zależności od posady pracobiorców, stąd instruktaże stanowiskowe jak też instruktaże okresowe realizowane są oddzielnie dla różnych grup pracobiorców oraz w różnych terminach od dnia zatrudnienia. Podczas odbywania szkolenia ogólnego obecni mogą być jednakże pracownicy przynależny do rozmaitych grup stanowisk.

Aranżowane co pewien czas szkolenia BHP w Łodzi mają za zadanie zapoznać pracobiorców z nowymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny pracy, jak również przypomnienie im najważniejszych spraw. Konieczne jest ich odbycie przez: jednostki będące pracodawcami oraz inne osoby kierujące pracobiorcami, w szczególności kierowników i mistrzów, pracobiorców zaangażowanych na stanowiskach robotniczych, pracobiorców inżynieryjno-technicznych, w tym architektów, konstruktorów maszyn a także innych urządzeń technicznych, technologów, pracowników administracyjno-biurowych oraz innych nie wyszczególnionych w pozostałych punktach, jakich zakres pracy łączy się z narażeniem na czynniki szkodliwe dla zdrowia, uciążliwe.na szkoleniu BHP
Author: Campus Party Brasil
Source: http://www.flickr.com
Termin pierwszego instruktażu okresowego osób należących do kadry (sprawdź promocję na program kadry) kierowniczej przeprowadzane jest w terminie 6 miesięcy od zaczęcia przez nich pracy na konkretnym stanowisku. W przypadku pracowników zatrudnionych na posadach robotniczych, inżynieryjno-technicznych a także dla pracobiorców administracyjno-biurowych pierwszy instruktaż okresowy przeprowadzany jest w ciągu 12 miesięcy od dnia zaangażowania. Określenia częstotliwości jak też czasu trwania kolejnych szkoleń cyklicznych dokonuje pracodawca po konsultacji z pracownikami lub ich przedstawicielami.