Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/modules/block/block.module).

Newsy edukacyjne

Aktualności

Początki na giełdzie

inwestycja
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Każdy z nas słyszał o giełdzie. Sporo ekranizacji filmowych o tego rodzaju tematyce zostało zrobionych i wszyscy wiemy, że na giełdzie można niesamowicie szybko się „dorobić”, ale można również niezmiernie szybko stracić. Z tego powodu działanie na giełdzie są zawsze działaniami podwyższonego ryzyka. Nie ma stu procentowych pewniaków, ale istnieją sytuacje pozwalające na zdobycie faktycznie sporych sum pieniędzy. Trzeba tylko rozpocząć stawianie pierwsze kroki na giełdzie. Nie wszyscy nadają się do tego typu pracy.

Monitoring wizyjny w naszym otoczeniu - do czego służy i jakie niesie korzyści?

kamera do monitoringu
Monitoring to w obecnych czasach to właściwie standard i można go spotkać niemal wszędzie. Do zadań monitoringu wizyjnego należy pilnowanie domu, firmy, czy innego terenu. Aktualnie, montaż takiego monitoringu dostępny jest do wszelkiego typy obiektów. Możemy go zainstalować nie tylko na przestrzeniach dużych firm czy instytucji, ale również w niewielkich marketach, jednorodzinnych domkach, na blokowiskach, halach produkcyjnych, w hotelach czy restauracjach. Jak wpływa monitoring na bezpieczeństwo osób i mienia? Czy poza tym może nieść inne korzyści?

Trudna sprawa przekładu

hiszpański
Author: Map of the Urban Linguistic Landscape
Source: http://www.flickr.com
Dlatego że kwestia tłumaczenia jest wielopłaszczyznowa, pośród tłumaczy rozróżnia się rozmaite specjalności. Takie osoby specjalizują się w różnorodnych obszarach, ponieważ nie można być doskonałym we wszystkim.

Na jakiej wysokości pieniądze może mieć nadzieję tłumacz ustny, a na jakie pisemny?

sen
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com
Dziś, kiedy granice kraju stoją otworem i znaleźć pracę można w prawie jakimkolwiek kraju, mogłaby wydarzyć się sytuacja, że będziemy potrzebować translacji na nasz język jakichś papierów.

O tłumaczach. Dowiedz się najnowsze wiadomości

Biznesmen
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
W czasach ogarniającej nas globalizacji, dobra znajomość co najmniej trzech języków obcych zdaje się być fundamentalna. Niefortunnie niewielu z nas dobrze wysławia się w przynajmniej jednym języku obcym. Najczęściej używany jest język angielski, ale w zachodniej części kraju, również we Wrocławiu, ze względu na niedaleką odległość do granicy przeważa niemiecki.

Kursy j.polskiego dla obcokrajowców w Warszawie

szkoła językowa
Author: Moody College of Communication
Source: http://www.flickr.com
Działalność szkoły skupia się tylko i wyłącznie na nauczaniu języka polskiego jako obcego. Placówka specjalizując się tylko na jednym języku, może zapewnić kursantom - najlepszą jakość nauczania, utworzenie grup na zróżnicowanych poziomach zaawansowania oraz zatrudnienie najlepszej kadry. Szkoła wierzy, że można nauczyć się języka polskiego szybko, lecz wymaga to stosownego podejścia. Skuteczna metoda jest tym bardziej istotna, im bardziej złożona jest gramatyka danego języka, a język polski może poszczycić się wieloma niuansami gramatycznymi, które w innych językach w ogóle nie występują.

Jak można porządnie nauczyć się języka włoskiego?

Nauka języka włoskiego, flaga Włoch
Dużo ludzi entuzjastycznie uczy się języka angielskiego, bo jest to jeden z bardziej pospolitych języków. Znając angielski, zdołamy porozumieć się właściwie z każdą jednostką na świecie, bo jest to język ogólnoświatowy. Jednak coraz większą sławą cieszą się też inne języki obce, bardziej egzotyczne, przykładowo język hiszpański, grecki lub włoski. Szkoły języków obcych posiadają w swojej asortymencie naukę wielu różnorodnych języków, w związku z tym jeżeli intryguje nas nauka włoskiego, to bez wątpienia znajdziemy kurs włoskiego, który zrealizuje nasze oczekiwania.

Homogenizator wykorzystywany będzie przy produkcji śmietany

Laboratorium
Author: Matteo Bagnoli
Source: http://www.flickr.com
Wszyscy zaznaczymy, że w laboratoriach używa się dużo przeróżnych sprzętów, które mają przeróżne zadania, a dzięki nim wykonywane są również przeróżne doświadczenia. Przez to też musimy zaznaczyć, że na wyposażeniu różnych laboratoriów znajduje się lepkościomierz, a więc urządzenie do sprawdzania lepkości olejów. Dzięki temu da się zobaczyć, czy konkretny olej posiada właściwe parametry oraz czy w dobry sposób będzie wypełniał swoje zadania, tak by nie działać na szkodę jakiegoś urządzenia.

Odpoczynek konno - czy jest ubaw

koń
Author: MaxiScharfenberg
Source: http://www.flickr.com
Jazda konna posiada tak mnóstwo pozytywów, że trudno je wszystkie wyszczególnić i zliczyć. Wpływa ona świetnie nie jedynie na nasze ciało, ale także na ducha. Warto także wspomnieć o jej terapeutycznych właściwościach, co z pewnością oddziałuje na wziętość tej dziedziny.

Pages

Subscribe to RSS - Newsy edukacyjne