Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/includes/menu.inc).

Jakie są możliwości finansowania inwestycji w swojej firmie, plusy dotacji i dofinansowań.

Aktualności

Otworzenie każdego, nawet niewielkiego biznesu będzie się wiązać z koniecznością zainwestowania w niego odpowiednich środków finansowych. Trzeba wynająć i urządzić lokal, zakupić niezbędne wyposażenie, a jeśli będzie się chciało od początku mieć ludzi do pracy, to mieć także środki na ich wynagrodzenia. W zależności od rodzaju firmy może być na to potrzebne od paru do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Sumy te będą dużo większe, jeśli będzie się chciało ruszyć z jakimiś większymi działaniami, na przykład produkcją.
W takiej sytuacji niezbędne inwestycje będą nawet wynosiły parę milionów, a na ich zwrot trzeba będzie poczekać ładnych parę lat.

Czy z przeczytanego publikowanego artykułu udało Ci się wywnioskować coś ciekawego? Jeśli tak, to przejrzyj pozostałe informacje tu (https://www.abk.pl/kontakt/) - zapewne wciągną Cię bez reszty.

Bardzo podobnie może być z próbą rozwoju firmy, jeżeli ktoś swój biznes już prowadzi, ale chciałby go rozwinąć w nowych obszarach, to także bez należytego finansowania nic się nie da zrobić - dowiedz się więcej o pozyskiwaniu dotacji. Dla niejednego przedsiębiorcy to właśnie pieniądze są głównym problemem, nawet jeżeli będą oni mieć jakiś interesujący pomysł, to bez odpowiednich środków na jego wykonanie zostanie on na zawsze pomysłem.
dotacja


Mając to wszystko na uwadze jest zupełnie normalne, że najróżniejsze formy na finansowanie cieszą się wśród przedsiębiorców tak dużym zainteresowaniem. W ostatnich latach zwłaszcza dotacje dla małych i średnich przedsiębiorstw miały ogromne wzięcie, było to spowodowane bardzo dużymi środkami pieniężnymi, jakie Unia Europejska dawała i dalej daje na poprawę przedsiębiorczości w państwach członkowskich - . Jeżeli firma miała ciekawy pomysł na coś nowego i był on zgodny z ogólną strategią rozwoju, to bez problemów można się było starać o przyznanie odpowiedniej dotacji.
Tego typu dofinansowania dostępne są zarówno dla nowo otwieranych biznesów, które dopiero startują z działaniem, jak też firm, jakie już są długo na rynku i miałyby zamiar wdrożyć nowe rozwiązania i pomysły. Jak widać po ostatnich latach, najróżniejsze dotacje na rozwój firmy dały firmom naprawdę dużo. Przy ich pomocy nie tylko zrealizowano wiele pożytecznych projektów, ale dało to też pracę dla wielu tysięcy ludzi.