Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/includes/menu.inc).

Manifestacja mieszkańców Krobi przeciwni uruchomieniu odkrywki

Aktualności

Ostatnio w mediach mieliśmy szansę usłyszeć, że mieszkańcy Krobi manifestują przeciwko planom budowy kopalni. Uczestnicy tej manifestacji sprzeciwiali się zamiarom zbudowania kopalni odkrywkowej węgla brunatnego na tym terenie.

Krobia to małe miasteczko w województwie małopolskim. Mieszkańcy nie chcą, aby kopalnia została postawiona na tym terenie. Sprzeciwiają się badaniom poszukiwawczym, jak również planom stworzenia kopalni.

Masz ochotę poszerzyć swą wiedzę z tego działu? Chcemy pomóc. Trzeba przejść na następną stronę i tam dowiedz się więcej (https://www.polnet.pl/pl/kontakt) wiadomości.

Protesty zapowiadają tak długo, aż ich postulaty zostaną uwzględnione.

kopalnia
Author: André Schäfer
Source: http://www.flickr.com
Prace geologiczne, które mają na celu wykrycie złóż węgla brunatnego w tym rejonie prowadzone są już od bardzo dawna. Analiza i rozpoznanie pokładów węgla brunatnego na tym terenie przyniosły pozytywne rezultaty, ponieważ potwierdzono obecne tam pokłady tego paliwa. Entuzjaści kopalni w Krobi mają więc powody do satysfakcji.
Mieszkańcy Krobi nie podzielają jednak tego zadowolenia. Nie chcą budowy kopalni, chcieliby, żeby region rozwijał się tradycyjnie w oparciu o dziedzictwo poprzednich pokoleń. W opinii stowarzyszenia, które utworzono z myślą właśnie o manifestacji, utworzenie kopalni w miejscowości może doprowadzić do degradacji terenów rolniczych.

Przeciwnicy manifestujący przeciwko kopalni rozpoczęli swój protest pod miejscowym kościołem, z jakiego przeszli pod ratusz. Była nawet opracowana odpowiednia petycja władz gminy Krobia skierowana do premiera Polski.

Ekscytujący artykuł? Jeśli tak myślisz, kliknij bez wahania ten link, ponieważ w witrynie (http://www.mercor.com.pl/pl/produkty/zabezpieczenia-konstrukcji/natryskowe-tynki-akustyczne/), którą tutaj odnajdziesz, również jest coś ciekawego.


W petycji protestujący przede wszystkim żądają zaprzestania działań mających na celu znalezienie węgla brunatnego w miejscowości Krobi. Nawołują o poszanowanie własności ich gruntów, gdyż zapewnia im to przede wszystkim konstytucja. Dodatkowo żądają decyzji, które nie pozwolą na powstanie kopalni na tym terenie.
Mieszkańcy zdecydowanie nie widzą żadnych korzyści z tej inwestycji, a raczej upatrują się samych strat. Warto nadmienić również, że kopalnia w ogromnej mierze mogłaby przyczynić się do zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Warto pamiętać, że jednak jest to niemała inwestycja, jaka w ogólnej perspektywie mogłaby przynieść duże korzyści finansowe. To również kolejne miejsca pracy dla mieszkańców Krobi. Dla zamieszkujących te tereny nie są to jednak argumenty, które byłyby w stanie ich przekonać.