Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/includes/menu.inc).

Środki farmakologiczne - kilka faktów, których nie znajdziecie w internecie i których nie przeczytacie na załączonych ulotkach

Aktualności

Współczesny rynek farmakologiczny zdają się napędzać sami kuracjusze, a nawet zupełnie zdrowi obywatele. Powszechna dostępność i różnorodność tabletek sprawiają, że właściwie każdy znajdzie coś na te najmniej dokuczliwe dolegliwości, czyli np. na niewielki ból gardła.


Tabletki
Author: kev-shine
Source: http://www.flickr.com
Nierzadko zamiast udać się do lekarza, swoje kroki kierujemy do najbliższej apteki i tam pytamy aptekarza o najlepiej działający preparat na ból zęba. I w wielu przypadkach taką metodą omijamy kolejki pod gabinetem. Sprawdźmy więc, czy omówione rozwiązanie jest dla nas bezpieczne i właściwe,a również, jak być świadomym konsumentem. Koniecznie należy wiedzieć, że wskazówki oraz sposób dawkowania zapisany na etykiecie jest skonstruowany w niezwykle ostrzegawczy sposób. Sami doktorzy medycyny już tak rygorystycznie do sprawy nie podchodzą i nierzadko aplikują pacjentom leki, których sami baliby się zażyć. Sam tekst na ulotkach bywa napisany nieco na wyrost, żeby klienci nie mieli jakichkolwiek pretensji w przypadku niepożądanych i nieopisanych skutków ubocznych. Fakt ten jednak nie oznacza, że kurując się na własną rękę mamy lekceważyć ostrzeżenia producenta kapsułek nasennych.

Tabletki
Author: Marc Majcher
Source: http://www.flickr.com
Dużym wzięciem cieszą się teraz preparaty witaminowe. Kobiety zmęczone pracą sięgają po magnez, a osobom w podeszłym wieku oraz pierwszakom kupuje się zawiesiny wzmacniające apetyt i posiadające w swoim składzie także cenne dla organizmu składniki mineralne. Reklamy telewizyjne sugerują, żeby wręczać zestaw witamin członkom rodziny, na przykład z okazji Dnia Dziadka lub na gwiazdkę. Duża dostępność lekarstw wywołała u niektórych zaburzenie zwane lekomanią. A to oznacza, że dana nastolatka czuje przymus zażywania tabletek na trawienie, pomimo że sam organizm nie wymaga od niej leczenia farmakologicznego. Jeśli doktor właściwie postawi diagnozę, to wówczas w terapii wykorzystuje się specyficzny środek zwany placebo, który nie zawiera żadnej substancji leczniczej. Zobacz, apteka Radomsko ma konkurencyjne oferty.

Z kolei osoby cierpiące na przewlekłe dolegliwości (np. cukrzyca) albo są po przeszczepie serca są zmuszone przyjmować środki farmakologiczne każdego poranka. W takich i zbliżonych sytuacjach bardzo pomocna okazać się może rada aptekarza, który znajdzie dla drogiego leku tańszy zamiennik. W niektórych i tych wyjątkowych przypadkach jest w stanie także zasugerować preparaty ziołowe, które mniej obarczają organizm skutkami ubocznymi.