Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/includes/menu.inc).

Jak dobrze dbać o włosy i których produktów używać?

Aktualności

Niemalże każdy marzy o cudownych, zadbanych włosach. Czasami jednak nie przywiązujemy prawidłowej wagi do produktów jakich używamy, nie wiemy też, co jest najlepsze dla naszego typu fryzury. Jeśli chcemy dbać o nasze włosy, powinno się dobierać to, co jest dla nich najkorzystniejsze i wiedzieć do jakiego rodzaju włosów klasyfikują się nasze.
kliknij tu
Author: Sten Dueland
Source: http://www.flickr.com
Przede wszystkim warto sprawdzić jaki rodzaj włosów mamy. Te o dobrej sprężystości, lśniące, które bez problemu się układają, to włosy normalne, jeżeli z kolei są sztywne, zdarza im się łamać i niełatwo je ułożyć - są suche. Właściwej pielęgnacji domagają się również włosy przetłuszczające się i z łupieżem. Mocniejszej pielęgnacji będą z pewnością wymagały włosy zniszczone. Warto określić jaki rodzaj włosów posiadamy, za pomocą tych informacji zdecydowanie prościej będzie nam wybrać dobry szampon. Należy mieć świadomość, że dopasowanie szamponu jest bardzo ważne. Chociaż głównym zadaniem takich produktów jest zmywanie, nieodpowiednio wybrany może uszkodzić kondycję naszych włosów. Na przykład włosy farbowane wymagają specjalnej pielęgnacji, a szampon do włosów farbowanych zapobiegnie wypłukaniu koloru. Szczególnie ma to miejsce w czasie koloryzacji na czerwono i rudo. Po koloryzacji chcemy, by blask oraz barwa trzymały się bardzo długo. Specjalny szampon do włosów farbowanych pomoże nam w tym. U osób mających włosy normalne intensywne nawilżanie jest niekonieczne. Wystarczy regularne nakładanie odżywek i masek (raz w miesiącu.Piękne i zdrowe włosy
Author: Fotolia.com
Source: Fotolia.com
Włosy przesuszone należy porządnie i często nawilżać, w dodatku podcinać i nie obciążać. Prawidłowym krokiem jest także zrezygnowanie z użycia suszarki. Jeśli mamy problem z łupieżem, odpowiedniego szamponu trzeba używać minimalnie dwukrotnie w tygodniu, oczywiście w sytuacji, gdy informacja na opakowaniu nie zaleca inaczej. Jeśli mamy zniszczone włosy warto porzucić stosowanie prostownicy lub lokówki, a w wypadku kiedy mimo wszystko to czynimy, trzeba zapoznać się dokładnie ze specyfiką produktu i ocenami. Obecnie opinie niezwykle prosto znaleźć w Internecie. Wystarczy wprowadzić w wyszukiwarkę takie hasła, jak np. "najlepsze prostownice" lub doprecyzować o firmę, która nas interesuje, przykładowo: "prostownica ghd opinie" (na temat). W wynikach otrzymamy wszystkie potrzebne nam dane. Pielęgnowanie włosów to trudne zadanie, jednakże w pełni możliwe. Jeżeli zależy nam na zdrowym, pięknym wyglądzie naszej fryzury, należy o to zadbać. Regularna pielęgnacja może stać się nawykiem, co z pewnością pomoże naszym włosom.