Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/includes/menu.inc).

Historia lekarstw, niebezpieczeństwa, jakie zaczęły występować na świecie z powodu ich nadużywania

Aktualności

Ludzie od bardzo dawna stosują rozmaite środki przy leczeniu najróżniejszych dolegliwości. Wyciągi z roślin, napary i maści od wieków były używane przez najróżniejszych znachorów, a sporo z nich miało bardzo dużą skuteczność ze względu na obecność substancji aktywnych które pomagają przy wielu chorobach i dolegliwościach.
leki
Author: Health Gauge
Source: http://www.flickr.com
I to właśnie natura podarowała ludziom jednej z najważniejszych leków, który zmienił kształt współczesnej medycyny, to znaczy penicylinę. Wyizolowany z odpowiedniego szczepu antybiotyk dał możliwość na walkę z nieuleczalnymi chorobami, bo bardzo dobrze zabijał wywołujące je bakterie. Lecz przy tym stał się początkiem intensywnych badań nad kolejnymi lekami, co przyczyniło się do kolejnych przełomowych odkryć. Obecnie większość leków produkowana jest w sposób syntetyczny, w fabrykach i laboratoriach. Na dużą część chorób wynaleziono już odpowiednie lekarstwa, które ratują lub przedłużają życie, oraz mogą pozwolić na dość normalne funkcjonowanie na co dzień. Jednak fascynacja możliwościami leków doprowadziła do bardzo niebezpiecznego zjawiska, jakim stało się ich zbyt nadmierne używanie. Ocenia się, że zaledwie połowa z nich rzeczywiście leczy dolegliwości, a reszta bardziej może szkodzić niż pomóc z powodu swoich skutków ubocznych.leki
Author: Kiran Foster
Source: http://www.flickr.com
Bardzo dużym problemem są obecnie na przykład antybiotyki. Jeszcze niedawno zalecano je na wszystko, nie przejmując się zupełnie tym, czy faktycznie będą niezbędne. Pomijając już wydatki pacjentów na ich zakup w pewnym momencie się okazało, że z powodu ich zbytniego używania zaczęły się pojawiać szczepy bakterii całkowicie odporne na wszystkie znane lekarstwa. Póki co znajdowane są ich sporadyczne źródła, ale w każdym momencie może pojawić się nieuleczalna choroba, która zdziesiątkuje ludzkość. Bardzo dużo ludzi wpada także w uzależnienie od leków, zaczynają je zażywać na każdą wymyśloną albo prawdziwą dolegliwość. W dużym stopniu do takiego stanu rzeczy przyczyniają się firmy farmaceutyczne, które goniąc za zyskami wmawiają ludziom, że bez połknięcia kolejnej tabletki będzie im się gorzej żyło.