Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/includes/menu.inc).

Pipetowanie – prosta czynność wymagająca właściwych umiejętności oraz profesjonalnego i znakomitego sprzętu.

Aktualności

Rozkwit techniczny pozwala w współczesnych czasach na rozkwit wielu dziedzin. Ich rozkwit wpływa, na jakość życia praktycznie każdego człowieka. W definitywnej większości upraszczają one codzienne działanie oraz pozwalają na przeprowadzanie czynności, które do tego czasu były nieosiągalne lub zupełnie nieznane.

Pipetowanie i dozowanie
Source: donserv.pl
Poprzez postęp techniczny poważnej rozbudowie uległy w szczególności takie dziedziny jak medycyna, chemia i biologia Collegium Novum kursy maturalne. Dostęp do sprzętów najnowszej technologii umożliwia wykonywanie badań i wykonywanie prac, które dotychczas były niedostępne albo nawet o nich nie myślano.

Aktualne urządzenia stosowane do pracy w tych specjalizacjach produkowane są z towarów najwyższej jakości, są bardzo solidne i pozwalają na wykonywanie bardzo skrupulatnych działań. W stanowczy sposób udoskonalają, wspomagają i intensyfikują działania profesjonalistów pracujących między innymi w laboratoriach analitycznych. Dużo czynności, które były realizowane w tych miejscach od dawna poprzez ogromny rozwój w technologii mogą być współcześnie robione o wiele staranniej i szybciej. Do tego typu czynności niewątpliwie należy pipetowanie (pipetowanie).

Czynność wykonywana w każdy laboratorium analitycznym
Pipetowanie jest czynnością przeprowadzaną właściwie każdego dnia w większości laboratoriów. Przy pomocy pipety, czyli rurki szklanej bądź wyprodukowanej z sztucznego surowca przenosi się i odmierza ciecz. Osiągalne na rynku są różnorodne rodzaje pipet. Sprawność stosowanej pipety oraz metoda pipetowania ma wpływ na osiągane wyniki.

Toteż, pomimo iż zdaje się ona łatwą czynnością wymaga ogromnego skupienia, staranności i oczywiście właściwego sprzętu. W związku z tym, iż pipetowanie wymaga nie tylko doskonałych umiejętności jej wykonawcy, ale też znakomitej pipety stawia się na wysoką jakość w jej wykonaniu.

Pipety, które obecnie można nabyć są zrobione z najlepszych produktów. Cechują się wytrzymałością, mocnym wykonaniem oraz sporą precyzją. Coraz większe możliwości pipet, ich mnogość na rynku oraz łatwa dostępność powodują, iż każdy pracownik laboratorium analitycznego odnajdzie pipetę odpowiednio dostosowaną do charakteru jego pracy.