Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/includes/menu.inc).

Zastanawiasz się, w jaki sposób samodzielnie polakierować swój samochód? Przyda ci się kilka praktycznych zaleceń

Aktualności

Jeżeli spostrzegliśmy, iż wiele elementów naszego auta zardzewiało, musimy pomyśleć nad lakierowaniem pojazdu. Niestety nie zawsze możemy sobie pozwolić na skorzystanie z usług doświadczonego zakładu i być może będziemy musieli zrobić to samemu.


Znak zapytania
Author: Alan Levine
Source: http://www.flickr.com
Jest to wykonalne zadanie, zwłaszcza, gdy zastosujemy przedstawione poniżej praktyczne porady (wskazówki). W pierwszym kroku musimy zainwestować w dobry lakier. Oszczędzamy na warsztacie, zatem możemy pozwolić sobie na lepsze środki, by nie okazało się, że po lakierowaniu auto nie wygląda tak, jak oczekiwaliśmy. Poza lakierem konieczny jest również papier ścierny oraz folia ochronna, aby zabezpieczyć wnętrze. Jeśli chcielibyśmy z dokładnością rozprowadzać lakier na konkretnych częściach auta, może przydać się także pistolet oraz kompresor. Potem przychodzi czas na przygotowanie pomieszczenia. Najistotniejsza jest odpowiednia klimatyzacja, gdyż lakier ma intensywny zapach, jakiego nie można wdychać. Dlatego poza wentylacją trzeba zadbać o swoje drogi oddechowe zakładając maskę, na oczy z kolei przydatne będą specjalne gogle.

To drobne wydatki, na które możesz sobie pozwolić, aby lakierowanie samochodu nie było przyczyną uszczerbków na twoim zdrowiu. Po fazie przygotowań pora rozpocząć konkretne działania. Najpierw usuwamy stary lakier przy pomocy papieru ściernego. Należy to zrobić niebywale starannie, aby nie mieć problemów z nakładaniem nowego lakieru. Po zakończeniu prac z papierem ściernym można zacząć lakierować pojazd, nie zapominając, aby nałożyć 2 warstwy, wtedy będziemy mieć gwarancję, że samochód będzie dobrze wyglądać.

Po dwóch bądź trzech dniach można zamontować części, które zdemontowaliśmy, aby porządnie pomalować je lakierem. Sprawdźmy jednak czy na pewno już wyschły. Zawsze lepiej jest poczekać parę godzin, aniżeli zmarnować godziny pracy oraz być zmuszonym jeszcze raz powtórzyć wykonane czynności. Jeżeli w takim razie nie masz pieniędzy, aby zabrać auto do warsztatu lakierniczego, wykorzystując powyższe rady z pewnością poradzisz sobie z wykonaniem tego zadania. Lakierowanie samochodu sprawi, że twój pojazd znowu będzie wyglądać jak nowy, a ty nie będziesz wstydzić się jeździć nim po ulicach.