Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/includes/menu.inc).

Dowiedz się dlaczego warto korzystać z dobrych podręczników?

Aktualności

Wybierając się na studia należy nastawić się na wiele nauki. Rzecz jasna jeśli ktoś będzie chciał okres studiów wybawić się i spędzić przy piwie, to ma do tego pełne prawo, ale jeśli ktoś rzeczywiście będzie chciał ten czas wykorzystać efektywnie i zyskać duży zapas wiedzy, to jednak nie może wszystko odpuszczać. Podczas studiowania wiedzę można zdobyć w różnorodny sposób.

nauka
Author: itupictures
Source: http://www.flickr.com
Najważniejsze są wykłady, prowadzone najczęściej przez doktorów i profesorów z największym doświadczeniem. W czasie wykładów studenci dostają dużo wiedzy teoretycznej, która jest trudna i niekiedy mało zrozumiała, gdyż niektórzy naukowcy nie są łatwi w odbiorze.

Do sprawdzenia jej w praktycznych zastosowaniach studenci dostają najróżniejsze ćwiczenia i laboratoria, są one prowadzone najczęściej przez pozostałą część naukowej kadry na uniwersytecie. W czasie nich nie tylko wykorzystują informacje otrzymane w czasie spotkań z profesorami, ale też uczą się rozwiązywać prawdziwe dylematy i zadania. Dopiero złączenie teorii z wykładów i praktyki z warsztatów pozwolą studentom na kompleksowe zdobycie wiedzy z danej dziedziny.Nauczyciele przeważnie dają notatki do swoich wykładów, ale często poza tym będą potrzebne inne literatura akademicka do danego przedmiotu. Powinno się z nich także korzystać, gdyż mogą dostarczyć innego spojrzenia na dany temat i poszerzyć wiadomości przekazywane na wykładach. Warto jednak zabierać po książki pewne i znane wśród innych studentów, ponieważ zakup nieodpowiednich będzie wyrzuceniem pieniędzy w błoto. No i oczywiście podręczniki powinny kupowane być do właściwego przedmiotu, jeśli więc ktoś chodzi na informatykę, to z pewnością przydadzą mu się podręczniki programowanie, z których będzie się mógł dowiedzieć wszystkiego o języku, jakiego właśnie się zaczął uczyć. Za to studentów mechaniki czy inżynierii lądowej powinny interesować najróżniejsze podręczniki projektowanie (powiększ swoją wiedzę dzięki książkom - książki programistyczne), z jakich pomocą poznanie programów i narzędzi do projektowania urządzeń, maszyn i budowli nie będzie stanowić żadnego problemu. Kupno dobrych podręczników na pewno pomóc może w uczeniu się, lecz najbardziej istotne są zaangażowanie oraz chęci, bez nich najlepiej napisana książka na nic się nie przyda.