Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/includes/menu.inc).

Wiedza księgowa na wyciągnięcie ręki. Czego zwykle poszukujemy na stronach www?

Aktualności

Sieć www jest kopalnią aktualności będących na wyciągnięcie ręki. Za sprawą tego, iż dostęp do tych informacji jest taki prosty, wiele osób śmiało z tego korzysta. Oczywiście większość fachowych informacji musimy sprawdzać, ale zwykle elementarna wiedza serwowana jest jak na dłoni. Przez internet możemy też wykonać mnóstwo rzeczy – zakupy, opłaty domowe, bukowanie biletów czy nawet zakładanie działalności gospodarczej przez internet.
W sieci szukamy odpowiedzi na sporo kwestii. Sporo z nich ma związek z prowadzeniem działalności gospodarczej. Przede wszystkim tematem głównych poszukiwań jest właśnie zakładanie działalności gospodarczej przez internet - (tutaj). Jeszcze jakiś czas temu należało osobiście stawić się w urzędzie miasta, sfinalizować sprawy w skarbówce i w księgowości. Teraz prowadzenie działalności nie jest tak zagmatwane i można to zrobić w internecie. Rozpoczynając działalność gospodarczą dana osoba poza dopełnieniem wymogów formalnych, musi liczyć się z wydatkami na początku.
przedsiębiorca
Author: Benjamin Linh VU
Source: http://www.flickr.com


Mimo iż samo zgłoszenie działalności jest zupełnie bezpłatne, to inne koszty mające z tym związek mogą być stosunkowo duże. Dlatego też od razu warto zwiększyć swoją wiedzę na temat odliczenia od podatku (więcej bonusów) różnych kosztów powiązanych z naszą branżą. Przed osobą zakładającą działalność jest jeszcze nadanie REGON-u i stawienie się do ZUS-u. Jeżeli prowadzimy swoją księgowość samodzielnie, przydatny będzie program KPIR, który pozwala bez problemu prowadzić książkę przychodów i rozchodów niezbędną każdemu właścicielowi biznesu. Możemy pobrać z sieci wersję próbną na jakiś okres, a potem zdecydować się, czy określony program KPIR (bądź na bieżąco) nam odpowiada i czy spełnia nasze oczekiwania. Dobrze jest zainteresować się tym, czy jest on na bieżąco uaktualniany i zgadza się z obowiązującymi przepisami, dzięki czemu będziemy prawidłowo ewidencjonować odliczenia od podatku albo należności do ZUS.Jeżeli po zdobyciu danych w sieci nadal nie jesteśmy pewni, możemy udać się do księgowości czy też kancelarii rachunkowej. Wszelkie ważne dokumenty trzeba dokładnie prowadzić, żeby nie popełnić błędów w zeznaniu rocznym.