Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/includes/menu.inc).

Potoczny angielski, czyli to co jest nam najpotrzebniejsze, żeby móc rozmawiać z ludźmi w obcym języku

Aktualności

Wielu z nas uczy się angielskiego, a duża część zaczęła naukę już w szkole i dzisiaj kontynuuje ją przykładowo na kursach. W wielu przypadkach wiadomości nabyte na lekcjach nie wystarczają w pełni, żeby sprawnie porozumiewać się w obcym języku.

słowniki
Author: Sarah Joy
Source: http://www.flickr.com
Mniej albo bardziej skomplikowana gramatyka oraz bardzo dużo słówek- kto nie zna tych problemów w trakcie uczenia się nowego języka? Nauczenie się na pamięć najistotniejszych reguł tworzenia zdań nie zawsze pomoże nam w porozumiewaniu się obcokrajowcami. W języku angielskim, jak i w każdym innym języku, bardzo ważna jest umiejętność rozmawiania tudzież rozumienia przekazywanych ustnie treści. To przede wszystkim w taki sposób porozumiewamy się z innymi ludźmi, na przykład będąc z obcym kraju. Oprócz słówek z podręcznika należy też przyswoić słowa, które są używane w języku codziennym. Mnóstwo słów może się od siebie różnić, a wersja podręcznikowa nie zawsze będzie nam wystarczać. Nauka języka czasem jest bardzo długa, gdyż materiał do nauki jest dosyć duży, warto wiec zwracać uwagę na najbardziej potrzebne jego elementy - idź do mojej strony.nauka języka angielskiego
Author: r. nial bradshaw
Source: http://www.flickr.com
Niezwykle istotną rolę w nauce języków odgrywa samodzielne poszerzanie wiedzy. Oglądanie filmów po angielsku lub słuchanie radia w języku angielskim może nam pomóc zapoznać się z językiem obcym. Idiomy bądź phrasal verbs można odnaleźć w internecie bądź książkach, które są poświęcone jedynie tej części języka angielskiego. Internet jest niezwykle bogatym źródłem wiedzy na temat angielskiego, można w nim znaleźć nawet mało popularne zwroty a także przekleństwa po angielsku, które także warto rozumieć na wszelki wypadek. Tłumaczenie sobie dobrze nam znanych tekstów na język angielski może nam pomóc w nauce. Dodatkowo oglądając na przykład ulubione seriale w języku angielskim, szybciej tudzież efektywniej zapamiętamy najczęściej pojawiające się frazy.

W nauce języka kluczowa jest odpowiednia organizacja pracy oraz wybranie materiału, który będzie nam najbardziej potrzebny. Warto również skupić się na języku potocznym, gdyż takiego języka często będziemy używali, rozmawiając z osobami z obcego kraju. Internet może stać się w takim przypadku bardzo przydatny.