Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/includes/menu.inc).

Czy powinniśmy powołać do życia własną działalność gospodarczą?

Aktualności

Nad uruchomieniem własnego biznesu myśli masa osób, lecz nie wszyscy posiadają odwagę, by marzenia te zrealizować. Przyczyną jest naturalnie obawa, że nasz pomysł nie będzie tak dobry jak uważamy, a na zyski będziemy zmuszeni poczekać rzeczywiście długo. W jaki sposób przygotować się do prowadzenia własnego biznesu?


Między innymi dobrze
rozwiązania biznesowe
Author: Timo Elliott
Source: http://www.flickr.com
jest zorientować się, z czym związane jest prowadzenie swojego biznesu. Nie każdy wie, co to jest działalność gospodarcza, jakie wiążą się z nią obowiązki i miesięczne koszty, których nie uda nam się wyeliminować (niezbędne informacje związane z tym tematem - wFirma). Mowa naturalnie o składce wpłacanej do ZUS – koszcie, który jest niezależny od naszych przychodów. Bez uwagi na to, czy osiągamy zyski czy dokładamy, składki płacić musimy. Na ogół decydujemy się też na korzystanie z pomocy biura rachunkowego, więc i ten koszt musimy traktować jako comiesięczny. Jeśli jest to nasza pierwsza działalność lub kolejna po pięcioletniej przerwie, możemy opłacać preferencyjną składkę ZUS, która jest znacznie niższa i obowiązuje przez okres dwóch lat.
spotkanie w biurze
Author: dhub limited
Source: http://www.flickr.com
Powinniśmy z tej opcji skorzystać, ponieważ przez ten okres można wypromować swój biznes oraz być przygotowanym na ponoszenie dużo wyższych kosztów za jakiś czas.


Jeżeli już postanowimy o działaniu, dowiemy się jak założyć firmę jednoosobową (niezbędne informacje - jak założyć firmę jednoosobową). Gdzie winniśmy się wybrać z dokumentami rejestracyjnymi, jakie jeszcze formalności dopilnować. Odwiedźmy także ZUS, ażeby sprawdzić jak odbywa się zgłoszenie członka rodziny do ubezpieczenia zdrowotnego. Przeczytaj dodatkowe informacje - poradnik.wfirma.pl/-ubezpieczenie-zdrowotne-czlonka-rodziny-przedsiebiorcysięgowej, którzy zadbają o nasze księgi. Jest to rzeczywiście ważny wybór, gdyż za wszelkie nieprawidłowości odpowiada posiadacz firmy. Warto wobec tego wybrać atrakcyjny podmiot, jaki może się pochwalić wieloletnim stażem. Podmiotów, jakie mogą nas zaciekawić jest naprawdę sporo, toteż nie obawiajmy się przesadnie, iż będziemy mieli z tym trudności. Każdorazowo również możemy się poradzić innych biznesmenów z rodziny.