Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/includes/menu.inc).

Odpoczynek konno - czy jest ubaw

Aktualności

Jazda konna posiada tak dużo plusów, że trudno je wszystkie wyszczególnić i zliczyć. Wpływa ona świetnie nie jedynie na nasze ciało, ale również na psychikę. Warto również wspomnieć o jej terapeutycznych właściwościach, co z pewnością oddziałuje na popularność owej dziedziny.

biały koń
Source: morguefile.com
Oprócz wpływania na sferę cielesną człowieka, stymulacja bez mała wszelkich mięśnie ciała, kształtowanie prostej sylwetki, poprawa wydolności serca i całościowej kondycji, a również obniżanie ciśnienia i napięć związanych ze stresem, jazda konna wpływa także na sferę psychiczną. Jazda konna wzmacnia pewność siebie, kształtuje charakter, rozwija zdolności współdziałania w grupie i obowiązkowość. Kluczową zaletą jeździectwa jest możliwość obcowania z pięknymi i wytwornymi zwierzakami, którymi są wierzchowce. Ich zbawienny wpływ na człowieka jest absolutnym zjawiskiem. Nie tylko miłośnicy koni decydują się na wykonywanie jeździectwa. W czasie jazdy konnej pracują nie tylko mięśnie ud, łydek, ale także i górne partie mięśni. Na dodatek jazda konna świetnie rozluźnia i rozciąga mięśnie, co oczywiście świetnie wpływa na każdą sylwetkę. Jazda konna wskazana jest dla tych, którzy borykają się z różnymi problemami zdrowotnymi - polecany link (polecany link).koń z właścicielką
Author: Aaron Jenkin
Source: http://www.flickr.com
Nauka jazdy konnej potrzebna jest w hipoterapii, która jest stosowana w wypadku osób niepełnosprawnych, treningach przy defektach postawy. Delikatne, kołyszące ruchy, które czyni wierzchowiec w stępie rozluźniają mięśnie i jednocześnie wymuszają należytą postawę. W czasie jazdy mięśnie ulegają rozluźnieniu, naciągnięciu, także wzmocnieniu, co sprawia, że defekty sylwetki można zatrzymać i przygotować mięśnie do utrzymania prawidłowego sformowania. Jazda konna wpływa także bardzo dobrze na poprawę pracy układu krążenia, również oddechowego. Wszystko to odbywa się bardzo łagodnie i sukcesywnie, toteż terapia wymaga czasu, natomiast rezultaty są niemal pewne. Cennik za lekcję jazdy konnej jest bardzo różnorodny. Powinno się jednak zapłacić, by skorzystać z niezliczonej liczby pożytków i przyjemności, które zapewnia jazda konna - więcej tutaj (więcej tutaj).