Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/includes/menu.inc).

Budżet domowy krok po kroku

Aktualności

Po co mi to planowanie? Wszak i tak wydajemy wszystkie środki, jakie zarobimy. Nie ma sensu rejestrowanie kosztów, od tego nie przybędzie mi wszak pieniążków. Jednak warto mieć pojęcie, na co a także czy z pewnością rozsądnie wydajemy nasze środki.


Domowy budżet jest to porównanie przychodów a także wydatków, przeważnie tyczące się każdego miesiąca.
pożyczka pozabankowa feniko
Author: Jemel May
Source: http://www.flickr.com


systematyczna kontrola budżetu pomoże Ci oszacować kondycję pieniężną Twojej familii i umożliwi zarządzanie środkami. Budżet możesz prowadzić w notesie, można również przygotować nieskomplikowaną tabelkę w Excelu. Układanie budżetu rozpoczynamy od dokładnego rozpisania wszystkich sztywnych dochodów i kosztów. Do dochodów należą Wasze pensje, lecz pamiętaj też o dochodach z pracy dodatkowej i zleceń, z bankowych lokat, z wynajmu mieszkania, z praw autorskich. Koszty to nieskończona liczba pozycji – zadłużenia, opłaty za mieszkanie, Internet, ubezpieczenia na życie, opłaty za przedszkole oraz wszystkie codzienne koszty – jedzenie, odzienia, transport, rozrywka, lekarstwa, itd.


Podstawą planowania budżetu jest uświadomienie sobie struktury kosztów jak też rozdzielenie ich na dwie części – koszty niezbędne, takie jak kredyty, czynsz, jedzenie i te ponadplanowe, takie jak kultura, papierosy, niektóre odzienia czy jadło. Dokonując takiego podziału, możemy oszacować swą sytuację finansową i opracować następne kroki.
Wydatki muszą zostać rozpisane w sposób dokładny, lecz niezbyt szczegółowo, bowiem zrazi Cię ilość pozycji do wypełnienia. Warto przez 3 miesiące szczegółowo rejestrować wszelkie koszty, by przeanalizować na co wydajesz pieniążki. W kryzysowej sytuacji podratować może cię pożyczka pozabankowa Feniko.