Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/includes/menu.inc).

Jak rozliczyć pit on-line?

Aktualności

Deklaracja PIT 37 nie jest dla Ciebie, kiedy rozliczasz pozarolniczą działalność gospodarczą bądź specjalne działy produkcji rolnej. W nich sam bowiem będziesz odpowiedzialny za obliczenie a także zapłatę zaległego podatku dochodowego.


Jeśli pozyskujesz dochody opodatkowane podług skali zarówno za pośrednictwem płatnika (na przykład umowa o pracę), jak i bez pośrednictwa płatnika (dla przykładu sprzedajesz prywatnie meble na serwisie aukcyjnym), to nie wyselekcjonujesz owej deklaracji.
pit rozliczenie online


Deklaracja tyczy się jednostek, które do osobistych przychodów nie doliczają przychodów małoletnich maluchów. Doliczenie może następować tak przy indywidualnym opodatkowaniu, przy wspólnym rozliczeniu, jak również rozliczeniu jako osoba samotnie wychowująca maluchy. Doliczać nie możemy jednakże przychodów dzieci z pracy, stypendiów i dochodów z przedmiotów oddanych im do swobodnego użytku. Wtedy dalej możesz się obciążyć podatkiem w PIT 37, natomiast małoletni złoży własną deklarację, jaką podpisać winien jego rodzic lub opiekun. Jeżeli chodzi o pit rozliczenie online jest to bardzo komfortowe podejście.


nauka języka obcego
Author: www.audio-luci-store.it
Source: http://www.flickr.com


Rozliczenie straty z lat ubiegłych. Zeznanie dotyczy jednostek, które nie obniżają dochodów o ubytki z lat ubiegłych. Jeśli doliczeniu podlegają ubytki - dostarczyć trzeba inną deklarację. PIT-37 można złożyć z kolei za rok, w jakim wykazano stratę, a więc podatnik zamiast zarobić - utracił. Kiedy Twój mąż/żona prowadzi aktywność opodatkowaną wedle skali, to nie rozliczysz się wspólnie z nim na PIT 37 z tytułu Twojego stosunku pracy. Wspólne rozrachunek w PIT 37 będzie wówczas błędem. Winniście rozliczyć się razem na PIT-36.
Nie rozliczysz się wspólnie, kiedy którykolwiek z małżonków rozlicza się podatkiem liniowym, przez ryczałt ewidencjonowany (odstępstwem będzie najem prywatny czy dzierżawa kalkulowane ryczałtem; tu dalej możemy rozliczać się razem) lub podatkiem tonażowym. Dużym ułatwieniem jest rozliczenie pit 2017 przez internet