Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/includes/menu.inc).

Fachowe zabezpieczenia ppoż - klapy dymowe oraz ich zastosowanie

Aktualności

Każdy budynek powinien mieć odpowiednie zabezpieczenia przeciwpożarowe, ponieważ ilość i jakość takich zabezpieczeń zdoła ocalić komuś życie. Pożar może być sprawiony przez niewielką drobnostkę, choćby niedopałek papierosa, dlatego zarówno w domach prywatnych jak także w budynkach użytku publicznego muszą znajdować się profesjonalne zabezpieczenia ppoż.


elektroniczny system
Author: Mike Mozart
Source: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach możemy wyróżnić multum zabezpieczeń przeciwpożarowych, jednym z nich są klapy dymowe. Ich kluczowym przeznaczeniem jest odprowadzanie dymu i gazów, jakie powstają w czasie pożaru. Mają one znaczącą i niezwykle ważną rolę, ponieważ okazuje się, że dużo przypadków śmiertelnych podczas wybuchu pożaru jest spowodowanych przez zaczadzenie. Używanie klap dymowych łagodzi ryzyko zaczadzenia, a więc mogą one przysporzyć się do ochronienia naprawdę dużej ilości osób.

Podczas pożaru klapy dymowe otwierają się bezwiednie, dzięki czemu dym oraz wszelkie trujące gazy mogą ulotnić się do atmosfery. Dym, który jest wywoływany przez ogień w trakcie pożaru nie tylko jest ogromnie duszący, lecz jednocześnie niesłychanie gęsty i łzawiący, przez co niemało ludzi zdoła nie widzieć żadnej drogi ucieczki. Usunięcie dymu przy użyciu klap dymowych przyczyni się do lepszej widoczności, dzięki jakiej wiele ludzi zdoła dostrzec punkt wyjścia. Im więcej ludzi opuści płonący budynek tym swobodniej i rychlej będzie wolno przeprowadzić akcję gaśniczą, wobec tego klapy dymowe są zarazem większą pomocą dla strażaków walczących z ogniem.

centrala oddymiania
Author: D+H
Source: D+H
Warto więc zastosować takie zabezpieczenia ppoż (ochrona ppoż na afg.poznan.pl), którym są klapy. Oczywiście im większy obiekt tym więcej klap dymowych musi w nim znajdować, dlatego decydując się na wykorzystanie klap dymowych zadbaj także o ich właściwą ilość. Klapy dymowe to jedne z modnych zabezpieczeń przeciwpożarowych, jednak oprócz klap dymowych powinno się zastosować jeszcze inne zabezpieczenia. Im lepsze zabezpieczenie ppoż, tym większa szansa na to, że w trakcie wybuchu pożaru uda się ocalić jak najwięcej ludzi.
Tags: