Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/includes/menu.inc).

Jakim sposobem dysponować własnymi oszczędnościami?

Aktualności

Parę źródeł przychodu to świetne działanie, które mogłoby zapewnić nam ciągłość finansową w razie jakiegokolwiek kryzysu. Jeżeli właśnie utracimy zatrudnienie czy skończy nam się umowa, bądź rozmyślamy o rozkwicie własnej firmy, to czasami świetnie mieć kilka źródeł przychodu, żeby zachować ciągłość finansową.


Oprócz zwykłych dochodów w rodzaju świadczenia za wykonywane obowiązki, wskazane jest jeśli utworzymy dla siebie inne źródło finansowe, które przeznaczymy przykładowo na czarną godzinę bądź na rozwój naszej firmy. Możemy nasze zgromadzone oszczędności przelać na konto oszczędnościowe a później z procentów czerpać dodatkowe przychody, a nadwyżka finansowa, jaka będzie wypracowana przeznaczymy na dalsze inwestycje. Niemniej obecne oprocentowanie oszczędności jest zasadniczo niskie i niekiedy trudno uzyskać z nich pewien konkretny dochód, toteż doskonałą alternatywą może być giełda, gdzie będziemy mogli inwestować nasze pieniądze.


prywatne fundusze inwestycyjne
Author: rosmary
Source: http://www.flickr.com
Prywatne fundusze inwestycyjne jednym ze sposobów na zarządzanie środkami


doradca finansowy
Author: Nacho
Source: http://www.flickr.com
Największa giełda w Europie Środkowo-Wschodniej ulokowana jest nie w Czechach, Litwie czy na Węgrzech, lecz znajduje się w naszej stolicy. W Warszawie uruchomiono giełdę papierów wartościowych, gdzie można kupować akcje i inne papiery, wystawiane na takiej giełdzie. Niemniej trzeba mieć świadomość, iż samodzielnie będzie nam bardzo trudno odnaleźć się na giełdzie i zaczynać skutecznie inwestować, tak ażeby uzyskiwać z tych inwestycji przychody - nadwyżka finansowa.


Dlatego doskonałą lokatą kapitału na starcie będzie doradca finansowy, jaki pomoże nam się rozeznać w zasadach obowiązujących w tym biznesowym świecie. Możemy mieć gwarancję, iż z jego pomocą uda nam się wygenerować przychody. Po wynagrodzeniu naszego doradcy to, co zostanie, można przelać na główne konto lub ta nadwyżka finansowa będzie znów inwestowana w następne papiery wartościowe.


Nie powinniśmy tylko interesować się warszawską giełdą, ponieważ świetne będą też prywatne fundusze inwestycyjne, jakie będziemy mogli zainwestować w wypadku, gdy chcielibyśmy przykładowo w dalszym ciągu rozwijać ofertę naszej firmy i nie mamy nam pieniędzy.


Co istotne takie źródło przychodów, jakim dowodzi nasz doradca finansowy mogłoby składać się z funduszy akcyjnych, funduszy obligacji a także funduszy pieniężnych. Takie zróżnicowanie portfela inwestycyjnego pozwoli na pewne finansowanie nawet, kiedy na giełdzie będzie akurat trend spadkowy.