Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/includes/menu.inc).

Właścicielu firmy, czy jesteś świadom, jak postąpić w dowolnej sytuacji? Zaznajom się z istotnymi informacjami tyczącymi prawa pracy i podatków.

Aktualności

Każdy właściciel firmy okazuje się świadom, że trzeba prowadzić działalność zgodnie z aktualnymi przepisami. Dotyczy to zarówno zasad regulowanych poprzez kodeks pracy, jak też prawo podatkowe. Obowiązkiem pracodawcy pozostaje zatrudnienie pracownika i odprowadzanie wymaganych składek do Zus-u, dopełnienie deklaracji podatkowych, jak również przestrzeganie zasad kodeksu pracy oraz uczciwego podejścia do pracujących osób.


dług
Author: Christian Schnettelker
Source: http://www.flickr.com
Masz zaległości ze składkami? Sprawdź ile!

Obowiązkiem właściciela firmy bywa odprowadzanie składek do ZUS. Czasami zdarza się, że składki nie zostają w terminie zapłacone lub przedsiębiorca wpada w kłopoty i nawarstwiają się zaległości. Jeśli chcemy sprawdzić, jak przedstawia się nasza sytuacja z zaległymi składkami i ile musimy zapłacić, idealnym narzędziem będzie kalkulator odsetek zus. Wpisując daty okresu, za który musimy zapłacić, możemy otrzymać calutką kwotę wraz z odsetkami. To przydatne narzędzie, ponieważ dzięki niemu można przygotować się do płatności oraz zebrać wcześniej środki.

Pamiętaj, aby składać deklaracje vat

Obowiązkiem każdego podatnika jest składanie deklaracji vat. Przygotowaną deklarację należy składać w urzędzie skarbowym, pod który należy konkretny podmiot. Istotny staje się tutaj również termin składania dokumentu. Deklaracje vat można składać bezpośrednio w budynku urzędu, mamy również szansę posłania wypełnionych dokumentów pocztą. We wspomnianym przypadku należy zdecydować się na przesyłkę poleconą. Data stempla Poczty Polskiej jest uznawana jako termin złożenia danej deklaracji.


obliczanie należnych składek
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Jeśli pracownik wypracuje nadgodziny

Od czasu do czasu pracownicy przedsiębiorstwa wykonują swoje obowiązki także w godzinach nadliczbowych, co wiąże się z potrzebą rozliczenia wykonanych obowiązków niezależnie od pracy wypełnianej w ramach etatu. Pracodawca może płacić za nadprogramowy czas w zakładzie lub zaoferować wolne za nadgodziny (więcej informacji). W wypadku wymienionego rozwiązania trzeba kierować się regułami wskazanymi przez kodeks pracy. Zasady udzielania wolnego w zamian za nadgodziny są przeróżne, w zależności, czy wspomniany model rozliczenia następuje na wniosek pracodawcy czy samego pracownika. Więcej na www.cenabiznesu.pl