Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/includes/menu.inc).

Jak prezentuje się postępowanie windykacyjne? Co począć, jak odezwie się do nas windykator? Jak się zachowywać?

Aktualności

Każdy, kto ma jakieś niezapłacone rachunki, niespłacony debet na koncie bankowym albo inne zaległości płatnicze może się spodziewać, iż w określonym momencie otrzyma telefon od firmy windykacyjnej. Rozmowa z windykatorem zazwyczaj nie jest zbyt miła i najczęściej budzi strach i agresywne podejście. Niestety dość często ludzie którzy pracują w firmach windykacyjnych charakteryzują się arogancją, co nie sprzyja rozwiązaniu problemu.

Dług
Author: Christian Schnettelker
Source: http://www.flickr.com
Jeśli dostaniemy telefon od windykatora przede wszystkim trzeba zachować spokój i wymagać od naszego rozmówcy, ażeby ten jasno oraz precyzyjnie wyjaśnił sprawę zadłużenia. Dłużnik ma pełne prawo wiedzieć konkretnie o jaką kwotę chodzi oraz z czego się ona wzięła. Firma windykacyjna powinna także nadać listownie pismo wzywające nas do zapłaty kwoty zadłużenia z wyjaśnieniem podstawy roszczenia. Jeśli nie ma wątpliwości co do podstawy roszczenia, trzeba spokojnie umówić się z windykatorem na termin spłaty. Windykator dość często nalega na jak najszybszą i jednorazową spłatę zaległości, jednakże w przypadku nienajlepszej sytuacji finansowej dłużnika, ma on pełne prawo (kancelaria adwokacka częstochowa) prosić o rozłożenie spłaty na kilka rat.

Żeby uniknąć kłopotów z firmą windykacyjną powinno się ustalić rzeczywiście realny termin spłaty należności, z jakiego dłużnik może się wywiązać.

Te informacje wciągnęły Cię bez reszty? Jeśli tak jest, to przeczytaj więcej tutaj (https://hostessa.pl/hostessy-bialystok/) danych na innych witrynach - odnajdziesz je, klikając w odnośnik poniżej.

Obiecywanie nierealnych terminów może spowodować najpierw ostrzejsze i bardziej wrogie działania windykatora, a w sytuacji dalszej zwłoki w płatności nawet skierowanie takiej sprawy na drogę sądową i potem komorniczą. Rzeczowe przedstawienie windykatorowi naszych sposobów uregulowania długu umożliwi na ustalenie warunków spłaty i bezproblemowe zakończenie sprawy w firmie windykacyjnej - .

Dłużnicy
Author: OTA Photos
Source: http://www.flickr.com
W relacjach z firmą windykacyjną nie należy unikać telefonów oraz rozmów z windykatorami, gdyż to przyśpieszy nieprzyjemną dla nas procedurę sądową oraz komorniczą. Uregulowanie długu na etapie windykacji polubownej dotyczy tylko kwoty głównej oraz ewentualnych odsetek ustawowych, zaś sąd i komornik na pewno doliczą dodatkowe opłaty i koszty postępowania, które będzie trzeba uregulować.

Warto więc przełamać strach i niechęć, i wynegocjować z windykatorem odpowiedni dla nas, a nie dla firmy windykacyjnej termin uregulowania należności, żeby jak najprędzej i bez dalszych trudności zakończyć sprawę. Jeśli o to nie zadbamy nasza sytuacja może być dość trudna, a przecież nikt nie chciałby trafić na jakieś listy, jak lista dłużników. Zadbajmy więc o to profesjonalnie i w odpowiednim czasie, aby nie było zbyt późno.