Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/includes/menu.inc).

Dlaczego warto się uczyć języka angielskiego? Jakie są ważne powody by to zrobić?

Aktualności

Czy opłaca się uczyć języka angielskiego? To pytanie przede wszystkim wydaje się przesadnie banalne, bo odpowiedź jest oczywista. Nauka tego języka to same korzyści. Każdy bowiem ma swoje priorytety, które chciałby osiągnąć dzięki nauce tego języka. Czy są to podróże, praca albo też poznawanie osób z innych państw, a może kontakty biznesowe, literatura obca czy zdobywanie certyfikatów - każdy powód jest odpowiedni, żeby rozpocząć naukę.


nauka
Author: Alba Estévez G.
Source: http://www.flickr.com
Co ważne, nasza sytuacja wyjściowa w zakresie nauki tego języka jest całkiem dobra, gdyż sami używamy jednego z trudniejszych języków na świecie. Natomiast angielski to jeden z łatwych języków. Wiadomo jednak, że nauka każdego języka to długi, ciężki proces, natomiast jak przyjdzie chwila zwątpienia warto sobie przypomnieć tą radę, aby wziąć się do bardziej intensywnej pracy. Co ciekawe, a o czym większość z nas nie pamięta, gdy posługujemy się jednym językiem, trudno go tak naprawdę ocenić.

podczas nauki
Author: CollegeDegrees360
Source: http://www.flickr.com
Dopiero, gdy poznajemy inny język możemy dostrzegać różnicę, w inny sposób możemy spojrzeć na polski język, możemy go lepiej docenić. Przez to łatwo można dostrzec niuanse, które nie są widoczne w innych językach, albo odwrotnie, jakie dodają każdemu językowi wyjątkowej charakterystyki, wyrazistości, oryginalności. Każdy powód by się uczyć jest doskonały, nawet ten błahy, szczególnie, że jest to nasze postanowienie, by nauczyć się nowego języka. Warto się zastanowić co powoduje, iż pragniemy go poznać, czy jest nasza chęć bez dodatkowej zewnętrznej przyczyny, czy też dzięki poznaniu angielskiego zdamy jakiś egzamin. Bardzo dużo ludzi właśnie dlatego uczy się obcego języka uczęszczając na indywidualne lub grupowe kursy, na przykład angielski kurs do matury Legnica (to jedna z ofert).


Wszystkie języki świata mają podstawowy cel, by porozumiewać się z innymi i dzielić się wiedzą oraz wyrażać siebie. Warto zatem zastanowić się nad taką
rzeczą, co chcielibyśmy przekazać naszym bliskim jak również ludziom obcym, a może i najbliższemu otoczeniu i nawet całemu światu. Czy chcielibyśmy czymś istotnym się podzielić z innymi? To jest zapewne najbardziej istotny powód i ogromnie potrzebna motywacja jeśli chodzi o naukę języka obcego.