Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/includes/menu.inc).

Jak naliczane są odsetki za zwłokę i kiedy warto wybrać podatek liniowy?

Aktualności

Jeśli na czas nie płacimy zobowiązań podatkowych, wtenczas na pewno musimy liczyć się z odsetkami za zwłokę. Tak więc oprócz zaległości podatkowych, podatnik musi także rozliczyć się z odsetek. A jak na przykład naliczane są odsetki za zwłokę?


jak obliczyć podatek
Author: eFile989
Source: http://www.flickr.com
Odsetki za zwłokę zliczane są od dnia, który zachodzi po krańcowym terminie dokonania opłat, a więc od terminu ostatecznego. Odsetki za zwłokę posiadają również konkretne ograniczenie czasowe, mogą ulec przedawnieniu, jednak by doszło do przedawnienia musi minąć dużo czasu. Jeżeli zobowiązanie podatkowe wygaśnie, wtenczas przebiega wygaśnięcie odsetek. Mając odsetki za zwłokę, wolno też złożyć podanie o ich umorzenie. Odsetki są wtenczas naliczane tylko do dnia wniesienia podania, po pewnym czasie wypada czekać na decyzję. Jeśli decyzja o umorzenie odsetek będzie odmowna, wtedy odsetki są dalej naliczane. Odsetki mogą też pozostać zawieszone czy rozłożone na raty.


pieniądze
Author: Jonathan Rolande
Source: http://www.flickr.com
Na początku roku zdołamy zmienić odmiany opodatkowania dochodu a także wybrać choćby podatek liniowy stawka. Nim jednak zdecydujemy się na tak sporą zmianę, zapewne winniśmy zastanowić się nad tym czy zmiana ta okaże się dla nas wartościowa. Podatek liniowy posiada niemało pozytywów, jedną z nich jest to, że bez względu na to jak wiele zarabia biznesmen, podatek linowy zawsze posiada stałą stawkę. Stawka podatku liniowego wynosi 19 procent oraz w szczególności opłaca się przedsiębiorcom, jacy zarabiają powyżej 85 tysięcy na rok. Powinno się jednak pomnieć, iż jeżeli zdecydujemy się na podatek liniowy, wówczas wiąże on nas przez pełny rok i nie mamy sposobności przejścia na inną formę opodatkowania w danym roku. Odmianę opodatkowania wolno odmienić poprzez Net (poprzez zaznaczenie opcji o aktualizacji danych), a także w urzędzie gminy oraz w urzędzie miasta poprzez złożenie odpowiedniego formularza - CEIDG-1. Więcej na https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/