Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/includes/menu.inc).

Pozytywy tektury falistej

Aktualności

Opakowania tekturowe mają wiele zastosowań. Jedne, tak jak opakowania perfum, powinny zwracać uwagę klientów, ”namawiać” do kupna. Inne, muszą spełniać jedną, podstawową rolę: ochronną.
www
Author: Juhan Sonin
Source: http://www.flickr.com
Wówczas nie tyle istotny jest ich wygląd, ale jak najlepsze zabezpieczenie towaru.Na skutek tego, że tektura z jednej strony jest bardzo trwała, z drugiej wygodna w użytkowaniu, często jest wykorzystywana do przechowywania wszelakich produktów. Przedsiębiorstwa produkcyjne, przemysł spożywczy, firmy farmaceutyczne oraz kosmetyczne to najczęstszy odbiorcy firm zajmujących się produkcją opakowań tekturowych.Plusem pudełek tekturowych jest sztywność ścianek, kształt gwarantujący precyzyjne wykorzystanie przestrzeni magazynowych a także możliwość pakowania mechanicznego. Jest to również materiał, który przepuszcza powietrze. Opakowania tekturowe (link) posiadają także szerokie opcje zadruku, dzięki czemu dany towar jest widoczny na półkach sklepowych. Dobrą stroną tektury jest też jej niska cena, nie zaskakuje więc, że stała się tak popularna. Tektura to materiał papierniczy przyszłości – lekka, wytrzymała oraz trwała. Co więcej, w przeciwieństwie do innych materiałów jest całkowicie odnawialna. Ekipy remontowe przeważnie używają tekturę w szeroko pojętych pracach budowlanych i malarskich. Tektura falista to rewelacyjny materiał chroniący przed uszkodzeniami np. drewnianych podłóg. Dzięki swoim właściwościom amortyzującym zabezpiecza zapakowane produkty przed otarciem czy zniszczeniem, np. podczas przeprowadzek.

Tektura jest na tyle interesująca, że możemy dzięki niej wykreować najbardziej wyszukane pomysły. Popularnością zaczynają cieszyć się designerskie meble oraz zabawki powstałe z tego ekologicznego materiału. Proste, kreatywne, ucieszą każde dziecko. Nie musimy się niepokoić, że dziecko zadrapie się o krawędzie papierowego zamku, a samo tworzywo nie jest w jakikolwiek sposób groźne dla jego zdrowia. Reasumując, nietrudno zaobserwować, że tektura falista na skutek swego wszechstronnego wykorzystania jest materiałem opakowaniowym przyszłości.