Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/includes/menu.inc).

Podatki są w stanie niektórych wykończyć - czytaj, jak oraz kiedy rozliczać się ze wszystkich obowiązków podatkowych

Aktualności

Każdy z nas doskonale wie, że powinniśmy się rozliczyć z organami państwa. Jesteśmy zobowiązani płacić podatki w naszym kraju, bo w inny wypadku zostaniemy przestępcami. Gdy więc zakładamy firmę zaczynamy dowiadywać się mnóstwa rzeczy.


Okazuje się, że deklaracje podatkowe (świetna strona) dla przedsiębiorstw są trochę bardziej złożone aniżeli klasyczne deklaracje podatkowe. Ale z ich uzupełnieniem można sobie w jakiś sposób dać radę ze wsparciem księgowej.Nie będzie, więc z tym większego problemu. Dzięki temu zyskamy pewność, że wszystko zostało w odpowiedni sposób rozliczone. Jednak czasem zdarza się tak, że podatki nasze przedsiębiorstwo zaczynają wykańczać. Nie mamy pieniędzy by za wszystko płacić i wtedy zaczyna się zastanawianie jak ogłosić upadłość - (zobacz kompletną ofertę na tej stronie)? Nie jest to proste jednak, kiedy sprawdzimy wszystkie istotne dokumenty związane z ogłoszeniem upadłości, to możemy dojść do wniosku, że jednak może nie jest tak tragicznie z finansami naszego przedsiębiorstwa, żeby ogłaszać upadłość. Oczywiście zdarzają się sytuacje, że jedynym sensownym krokiem jest wspomniane ogłoszenie upadłości.
dokumenty
Author: Historyworks
Source: http://www.flickr.com


Równoważnik za urlop wypoczynkowy Gdy pracujemy mamy swoje obowiązki, jak również mamy swe prawa. Okazuje się jednak, że nie za każdym razem ze wszystkich praw jesteśmy w stanie skorzystać. Bo nagle wychodzi na to, że nie mogliśmy wziąć urlopu w ciągu roku, urlopu, który nam przysługuje. Jeżeli wypływa taka sytuacja powinniśmy otrzymać tzw. ekwiwalent za urlop wypoczynkowy - (czytaj więcej). To jak wysoki ekwiwalent pieniężny otrzymamy wiąże się z obliczeniem czasu pracy, sprawdzeniem normalnego wynagrodzenia i tego, jakie Ministerstwo Pracy wydało w konkretnym roku rozporządzenie.
Osoby , które zajmują się księgowością firmy doskonale wiedzą, na czym to wszystko polega, czyli jak przelicza się wskaźnik ekwiwalentu i dzięki nim każdy pracownik może liczyć na właściwą sumę środków na swoim koncie. Jednak powinniśmy mieć na uwadze to, że są również sytuacje, w których nie dostaniemy ekwiwalentu za urlop wypoczynkowy. Tego typu opcje też mogą mieć miejsce, dlatego jeżeli do teraz nie byliśmy zainteresowani tą kwestią, to dobrze zobaczyć, w jakich dokładnie sytuacjach ekwiwalent pieniężny będzie nam wypłacony, a w których nie dostaniemy nic.