Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/gimforum.pl/includes/menu.inc).

Jakie książkowe pozycje powinny znaleźć się w naszej domowej biblioteczce? Co można uznać za niezbędne minimum?

Aktualności

Istnieją takie pozycje książkowe, jakie powinien posiadać każdy. Nie powinno ich zabraknąć na półce. Które to książki? Kiedy są przydatne?

słowniki językowe
Author: Sarah Joy
Source: http://www.flickr.com
Na pewno tego typu pozycją są różnego typu słowniki. Słownik j polskiego jest niezbędny, kiedy zależy nam na poprawności językowej. Osoby, które sporo piszą wiedzą dobrze jak jest to ważne. Natomiast również uczniowie jak i studenci docenią dużą wartość takiego słownika. Przyda się on bowiem przy odrabianiu zadań domowych. Tak samo przydatną rzeczą są słowniki do różnych języków. Słownik włoski albo hiszpańsko-polski to pomocna sprawa, gdy uczymy się języka- osób pomyśli zapewne, iż posiadanie tego typu książek jest przestarzałe oraz niepotrzebne, jeśli wszystko możemy znaleźć w internecie. Nie zawsze natomiast korzystamy z internetu czy też mamy komputer pod ręką. Dobrze jest mieć wersje drukowaną na półce, do której możemy sięgnąć w każdej sytuacji. Poza tym wiele osób woli znacznie bardziej korzystać z papierowych książek, niż z elektronicznych.

Jedną z oczywistych pozycji na półce powinna być encyklopedia. W czasach, kiedy jeszcze nie było internetu, w jakim sprawdzało się wszystkie informacje, to właśnie ta książka pełniła funkcję swego rodzaju skarbnicy wiedzy. Hasła ułożone alfabetycznie były proste do znalezienia, natomiast ilość informacji ogromna. Encyklopedia jest taką książkową pozycją, jaką odnajdziemy niemal w każdym domu.

Nie ociągaj się - naciśnij odnośnik (https://cpsens.pl/konsultacje-online.html) i raduj się zawartymi tam świeżymi artykułami. Z pewnością pogłębią one Twą wiedzę na powyższy temat.

Wiele osób ma do niej także swego rodzaju sentyment, który pozostał jeszcze z młodości. Jak żadna inna książka bowiem udzielała odpowiedzi na wiele pytań czy też rozjaśniała sporo zawiłych kwestii. Książki, jakich nie może zabraknąć w naszych mieszkaniach to z pewnością klasyka literatury- sprawne nagrywanie płyt.


biblioteczka w domu
Author: simon_music
Source: http://www.flickr.com
Słowacki, Mickiewicz jak również inni wielcy polscy pisarze, to pozycje konieczne. Z pewnością nagrywanie płyt z najpopularniejszymi książkami oraz sprzedawanie ich w formie audiobooków, bardzo przyczyniło się do poznania przez wiele osób tego typu klasycznej literatury. Jednak nie ma to jak wersja papierowa, jaką można sobie poczytać choćby przed snem i wrócić do swoich ulubionych fragmentów.

Na pewno jest jeszcze wiele tego rodzaju obowiązkowych tytułów na półkach z książkami w naszym domu. Jednak te powyższe to swego rodzaju minimum, od którego możemy wyjść oraz później systematycznie zbierać coraz to więcej tytułów.